niedziela, 15 września 2013

Obóz aktywizacji zawodowej 8-15 Września.-DziennikCiekawe kto dobrnie do końca? ;))

Pamiętnik z warsztatu:Dzień pierwszy:
     Przyjechałam o jedenastej w południe. Najbardziej cieszył mnie fakt, że pożegnałam się z chłopcami! Co było bardzo trudne. Wiadome jest, że pożegnania są najtrudniejsze, ale obiecałam sobie, że nie pęknę.
      Ośrodek jest tym samym, co przed rokiem. Znajome tereny podtrzymują mnie na duchu, czuje się tu mniej obco. Czekałam godzinę, aż wszyscy dojadą czytając w tym czasie ebooka na komórce.
     Potem obiadek, oficjalne przedstawienie uczestników i kadry i testy sprawnościowe. Tu musiałam chwilę poczekać, ponieważ były drobne problemy z moim aktywnym wózkiem. Testy przeszłam dostatecznie. Potem przy wracaniu z hali do ośrodka zapomniałam, jaki mój wózek jest wywrotny i... rympsłam jak długa!! Na szczęście nie był to jakiś groźny upadek, a jedynie fikołek do tyłu i na strachu się skończyło.
     W hotelu odpoczynek po obiedzie, przeczytałam trochę książki. Potem oficjalne przedstawienie. Okazało się, że z osiemnastu ludzi tylko czworo porusza się na wózkach. Reszta miała inne schorzenia.
     A potem kolacja i... Spacer.
      SPACER?! Jezus! Takiego wycisku nie dostałam cholera już dawno!! Klęłam, pociłam się, ciskałam gromami, ale przejechałam naprawdę dłuuuugi, pół godzinny maraton!! Ponoć dałam radę i byłam naprawdę dzielna!!
    A teraz spać...

Dzień drugi:
    Wiecie? Wśród obozowiczów, przed rokiem panowała terminologia psychologiczna- "Kryzys dnia drugiego". A ja? Cóż... Jestem tego podręcznikowym przykładem... Za mną cholernie trudny dzień.
     Za mną naprawdę ciężki dzień. Płakać się chciało jak cholera! Nie myślcie, że chce wracać. To znaczy chce! Ale w niedzielę-jak każdy! Chce dać radę i uwierzyć w to, że wytrzymam! Jest mi tu bardzo dobrze! Wszyscy tutaj są wspaniali, każdy chętny wesprzeć w każdej sytuacji, doradzić, pogadać... Czuje się przy nich bezpieczna i lubiana. Ale tęsknota za domem jest silna... Brakuje mi chłopców, własnego pokoju...
     Brakuje mi moich przyjaciół, bloga, mojego kubka kawy, psa...Najchętniej po prostu zabrałabym ze sobą pięć autokarów ludzi... By byli ze mną w te dni. Ale nie mogę. Teraz jestem tutaj... I dam radę! Każdy by dał, więc czemu nie ja?
     Dzisiejsze zajęcia bardzo ciekawe i sympatyczne!
     Najpierw zajęcia z coachingu - czyli wykładom, które miały nas zmotywować do spełniania swoich celów. Bardzo fajna sprawa!
     A potem czas na... relaks! Joga okazała się strzałem w dziesiątkę!! Porozciągałam się, poleżałam na mega wygodnym materacu i zrelaksowałam się... Zatrzymałam... Odpłynęłam...
      I zajęcia kondycyjne. Odprężające, ale wymagające sporego wysiłku :)
     Następnie mecz piłki toczonej. Zostałam kapitanką jednej z drużyn-która zresztą okazała się drużyną wygraną. :)
     Dwuminutowy telefon do domu, kolacja i... maseczki!
Zuza (:*) jedna z naszych kadrowiczek przygotowała nam owocową ucztę dla naszej skóry. Podczas przygotowywania maseczek nie jednemu ciekła ślinka!
     A potem kąpanko i spanie. :) Mam tu jak w raju i mimo tęsknoty nie żałuję, że tu jestem...

Dzień trzeci:
     Dzień bardzo intensywny. Z rana moja grupa miała zajęcia basenowe. Ja ze względów zdrowotnych do domu nie wchodziłam, dlatego podążyłam na... Siłownię! Na miejscu standardowa rozgrzewka, dwa kółka wokół sali gimnastycznej. W siłowni ćwiczenia na gumie thera band oraz obciążnikami na dłonie. (Kilogram każdy!!) z Marcinem i Karoliną (:*)
     Po wszystkim przyszedł czas na zajęcia z asertywności! Bardzo fajna sprawa!! Pozwoliła nam spojrzeć na siebie z innej strony i przestać bać się wyrażać własne zdanie!!
Następnie obiadek, godzina leżenia i... pierwsze zajęcia z doradcą zawodowym! Prowadząca to fajna kobieta mająca naprawdę oryginalne i ciekawe pomysły! Zwieńczeniem całego dnia była ciekawa pogadanka nt. sportu.
     A ja muszę pochwalić samą siebie, gdyż dziś nie pozwoliłam sobie na łzy mimo naprawdę ciężkich momentów. Nie jest lekko. Coraz bardziej tęsknie za chłopcami, za Milusią... Jutro środa. Ktoś bardzo mądry powiedział mi kiedyś, że "środa minie, tydzień zginie" :))  A do tego stuknie Nam równiutka połowa obozu.
     Dam radę?
     No nie mam wyjścia...


Dzień czwarty:
     Dziś bardzo długa sesja z doradcą zawodowym. A potem technika jazdy. Na technice zostałam pochwalona. Moim zadaniem było nauczenie się balansu, (czyli po prostu postawienie wózka na dwóch tylnych kołach.). Pociłam się, męczyłam i... pomimo, że z asekuracją powoli zaczynam łapać, o co w tym chodzi. Gdy skończyły się zajęcia przeszliśmy do góry z hali, do pomieszczenia z bilardem i ping pongiem. Na miejscu zademonstrowałam swoje umiejętności. (Nadal z asekuracją) balansowałam prawie minutę i zebrałam gromkie brawa.
Aż się zarumieniłam ;)))
     Jestem tu cztery dni. Czas dłuży się niemiłosiernie.. Wybita z rytmu dnia nie bawię się z chłopcami, nie robię kartek, nie piszę. Nie żyję jak wcześniej i zaczynam powoli tęsknić do starego rytmu zmian. Ot-zmiany są nie dla mnie… Jedyne, czego nie mogę to się poddać i wrócić do domu. Nie teraz. Niedziela już niedaleko.
     Dam radę. Chyba.

Dzień piąty:
     Dziś Dwie sesję z doradcą zawodowym trwające kilka godzin. Pod sam koniec moja aktywność zaczęła maleć i musiałam się sporo namęczyć, by móc wysłuchać wykład do końca. Sam wykład był oczywiście świetny! Po prostu ja nie mogę robić czegoś zbyt długo, bo mój umysł zaczyna się męczyć i tracę kontrolę. Ziewam, wiercę się, jestem niespokojna. Mam to od zawsze… Cholerne ograniczenie, którego nie znoszę…
     Potem moja grupa miała jazdę na hand bike, czyli specjalnych rowerkach dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Ja słynąca z mojego baardzo niskiego wzrostu okazałam się za mała jak na pojazd (szkoda, że tylko wzrostem, bo cholera rosnę wszerz…, ) ale pojechałam sobie na wózku i poćwiczyłam ręce! J
     A reszta śmigała jak oszalała :D
     Potem bardzo, bardzo bardzo fajne zajęcia z motywacji i technika jazdy. Pokonywanie przeszkód jest cholernie trudne. A dodać do tego mojego cykora… Kompletna katastrofa…  Ale! Koniec końców dałam radę! Wszystko powoli… Na spokojnie…

Dzień szósty:
     Za nami ostatnie już zajęcia. Zleciało jak cholera!! Wierzyć się nie chce!!
     Dziś rano wstałam nieprzytomna, po słabo przespanej nocy… Nie czuje się fizycznie najlepiej. Mam problemy żołądkowe wynikające z nagłej zmiany trybu życia. Tutejsza kuchnia mimo że przepyszna jakoś mi nie służy… Dlatego jutro zmuszona jestem przejść na dietkę…
     Od rana miałam ostatnie już zajęcia z doradztwa zawodowego. Na tapetę poszło CV, a nasza doradczyni włączyła nam fragmenty seriali „Rodzinka pl” oraz „Ja to mam szczęście” z wybranymi scenami na temat poszukiwania pracy. Było mnóstwo śmiechu! Super uzupełnienie zajęć!!
Potem technika jazdy. Gdy już sobie poćwiczyliśmy przyszedł czas na relaks-rzucanie lotkami i gra w kosza. Kupa śmiechu i zabawy J)
Potem nasz kolega z grupy Damian (czółko!), studiujący psychologię poprowadził wykłady na temat naszych praw… Dowiedzieliśmy się trochę o dziedziczeniu, czy o rencie… Bardzo potrzebna sprawa!
I to były już ostatnie zajęcia… Jutro testy sprawnościowe i moc atrakcji na ten ostatni dzień… Pojutrze będę w domu… Wierzyć się nie chce…Dzień siódmy:
     Ostatni dzień. Testy sprawnościowe (takie jak te na początku.) Zaliczyłam je z wynikiem dość zadowalającym. Najbardziej męczące bo ćwiczenie, podczas którego przez sześć minut(!) musieliśmy bez chwili wytchnienia (!!) robić slalomy wokół dwóch rozstawionych butelek. Ostatnim razem było to jedenaście okrążeń. Dziś dobrnęłam piętnastu.
     Więc jak dla mnie bomba. Potem krótki wypoczynek, obiad i… wyjazd do kina!! Zdecydowaliśmy się podzielić na grupy. Do wyboru było coś z fantasy oraz film o powstaniu warszawskim. I nie wiem co właściwie podkusiło mnie do pójścia na fantasy? Film był… Nie w moim typie. Ale wielkie, naprawdę wielkie ukłony dla grafików. Obrazy demonów były tak rażące, że większość filmu spędziłam patrząc w podłogę. Mając dobrą pamięć fotograficzną, gdyby któreś z demonów niespodziewanie przypomniałoby mi się w nocy to… Hm… Zawał na miejscu :P
     Powrót z kina. Przebieramy się. Z pomocą Zuzy i Małgosi, które to z prawdziwą perfekcją wykonały mi bardzo ładny makijaż i fryzurkę. Na imprezie rozdanie dyplomów, żarełko, rozmowy. Spokój i luz…
     Wyszłam grubo po dwunastej. Obecnie jest prawie druga w nocy. A ja właśnie się ukąpałam i powieki same opadają. No koniec! Czas spać.
     Jutro o tej porze będę w domu…

Dzień ósmy- ostatni:
     Obudziłam się w wyśmienitym humorze. Wygrałam! Dałam radę! Przetrwałam! Było cholernie ciężko.
Po toalecie i pakowaniu zeszłam na dół by zjeść śniadanie. Ale jakoś nie miałam ochoty jeść, więc jedynie uraczyłam się soczkiem jabłkowym. Jeszcze w trakcie gdy byłam na jadalni okazało się że rodzice już są.
     Pożegnanie. Ścisk gardeł. Obietnice utrzymywania kontaktów… Powrót do domu.
     W domu powitanie z  Igusiem i Adusiem. Boże, jak mi tych małych wariatów brakowało! Dostali od cioci dyszkę  J) . Igorek zaskoczył planami. Za pieniążki od cioci kupił sobie „kok bubuś” ;) (czyt sok Kubuś ;)) Potem odwiedziła Nas  Milena. Nasze kociątko jest już coraz większe i coraz piękniejsze. Oczy niebieskie i wielkie, włoski mięciutkie. Pachnąca oliwką… Jest cudowna. Wszyscy troje są..Kochani… A teraz składam podziękowania. Wam wszystkim którzy tak wspierali mnie podczas tego niełatwego dla mnie tygodnia.
Specjalne podziękowania należą się Gosi, Magdzie, Karolinie, Kindze, Zuzi i Klaudii oraz Marcinowi. Moim aniołkom dzięki którym czułam się tak wspaniale. DZIĘKUJE! :* Nigdy wam tego nie zapomnę…

A ja wracam powoli do siebie… Mam przy sobie rodzinę, swój pokój, swoje karteluszki, mój blog, moich przyjaciół i te wspomnienia… A to znaczy, że mam wszystko… A teraz coś z serii "tego w domu nie róbcie"
Nie wiem jak Wy, ale ja miałam szczenę w okolicach podłogi...


18 komentarzy:

 1. jesteś naprawdę bardzo, bardzo DZIELNA!!! Bądź z siebie dumna!!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. a ja się wzruszyłam czytając Twój dziennik, wiesz?
  jestem z Ciebie baaaardzo dumna!
  i choć dodzwonić się tam do Ciebie nie dało, to cieszę się, że TO zrobiłaś.Udało się.A jak! Dzielna Moja Dziewczyna, no!
  :*:*:*

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie to wszystko opisałaś . A dobrnąć do końca to nie było wyzwanie - czytało się z przyjemnością . I dumna jestem z Ciebie . Ty to jednak dzielna bardzo jesteś . Taka skromna , a taka dzielna .
  I koniecznie chcę zobaczyć jak balansujesz na tych dwóch kółkach .
  Środa ?

  OdpowiedzUsuń
 4. No i super! Dałaś radę, pokazałaś, że jesteś silna i dzielna! Brawa dla tej Pani!

  OdpowiedzUsuń
 5. Dni zapełnione na całego, ale to dobrze:) Wiedziałam, że dasz radę:)) Dobrze,że już wróciłaś:***

  OdpowiedzUsuń
 6. świetny pamiętnik :) - kiedys jako babci poleci Ci łezka :)
  a ten obóz chyba nam Cię rozruszał :D - skoro zamarzylas o takich wywrotkach jak ten kolega co na filmiku szaleje :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby! Oby ten blog przetrwał czasy mojego babciowania D
   :* oj nie!! ja sie na to nie pisze :P ale szczena opadła:D

   Usuń
 7. Przeczytalam do konca! Boze, to brzmi dla mnie jak oboz prztrwania normalnie! ;)
  Akrobacje obejrzalam z przerazeniem. :) Na koncu jak ten kamikadze poznaje malego chlopca, to sobie pomyslalam "ty wariacie ryzykuj sobie zyciem jak ci niemile, ale dziecko to zostaw w spokoju!". ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo to był mój mały obóz przetrwania :DD

   Usuń